Lyon. Hurkacz poznał rywali

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: AFP

Po nieudanych kwalifikacjach w Rzymie, Hubert Hurkacz przeniósł się do Francji. W tygodniu poprzedzającym zmagania w Paryżu wystąpi w Lyonie. Jego pierwszym rywalem będzie Pablo Cuevas.

Polak po raz pierwszy został rozstawiony w turnieju głównego cyklu. Dzięki 41. miejscu w rankingu ATP, wrocławianin zagra w Lyonie z “ósemką”. Najwyżej rozstawieni zostal Nikołoz Basilaszwili i Roberto Bautista Agut. Gruzin i Hiszpan to jedyni tenisiści z czołowej dwudziestki, którzy zdecydowali się na występ we Francji.

Hurkacz losowanie może uznać za średnio udane. Trafił do dolnej części drabinki i już w pierwszej rundzie zmierzy się z Pablo Cuevasem. Argentyńczyk notowany jest obecnie na 49. pozycji w rankingu, A w ostatnich tygodniach prezentuje świetną formę. W kwietniu wygrał challenger w Tunisie. Na początku maja dotarł do finału turnieju ATP w Estoril, A w zeszłym tygodniu okazał się najlepszy w challengerze w Aix en Provence. Dotychczas Polak i Urugwajczyk nie mieli okazji, by ze sobą rywalizować. .

Jeśli Hurkacz ogra Cuevasa, wówczas zagra z lepszym z pojedynku: Benoit Paire – Michael McDonald. Pierwszego rozstawionego przeciwnika może spotkać w ćwierćfinale. Jeśli nasz zawodnik tam awansuje, to może zmierzyć się z Denisem Shapovalovem (turniejowa “trójka”). W ewentualnym półfinale może dojść do pojedynku z Roberto Bautistą Agutem.

Wrocławianin wystąpi również w grze podwójnej. Jego partnerem będzie Steve Johnson. Polak i Amerykanin nie mieli jednak szczęścia w losowaniu. Trafili na rozstawionych z “dwójką”, Ivana Dodiga i Edouarda Rogera-Vasselina.


Wyniki

NULL