Lyon. Premierowy triumf Arthura Filsa

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Arthur Fils pokonał Francisco Cerundolo w finale turnieju ATP 250 w Lyonie. Tym samym reprezentant gospodarzy sięgnął po pierwszy tytuł mistrzowski w imprezie głównego cyklu.

Niespełna 19-letni Francuz do imprezy dostał się dzięki „dzikiej karcie”. Przepustkę jaką dostał od organizatorów, wykorzystał w najlepszy z możliwych sposobów. Wygrywając tytuł mistrzowski.

Wspierany przez kibiców Fils od początku próbował narzucić swoje warunki. Kluczowym momentem pierwszej odsłony był szósty gem. To wtedy Francuz wygrał gema przy podaniu rywala, nie oddając mu nawet punktu. Druga odsłona była bardziej wyrównana. Panowie na potęgę tracili swe podanie. O jedno więcej przełamanie zanotował sklasyfikowany na 63. pozycji zawodnik i to on ostatecznie mógł się cieszyć z końcowego triumfu.

– Na zawsze zapamiętam ten tydzień. Był wspaniały. Po trudnym półfinale nie miałem wiele energii, ale byłem skupiony i dałem z siebie wszystko. Zdobyłem pierwszy tytuł i teraz chcę więcej – dzielił się wrażeniami na gorąco najmłodszy tegoroczny triumfator imprez ATP 250.

 


Wyniki

Finał:

Arthur Fils (Francja, WC) – Francisco Cerundolo (Argentyna, 4) 6:3, 7:5