Lyon. Stefanos Tsitsipas triumfatorem

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Stefanos Tsitsipas pokonał Camerona Norriego 6:3, 6:3 w finale turnieju rangi ATP 250 w Lyonie. To siódmy tytuł Greka w karierze.

Impreza w Lyonie została całkiem nieźle obsadzona, gdyż wzięli w niej udział tacy zawodnicy jak: Dominic Thiem, Stefanos Tsitsipas, Diego Schwartzman, Jannik Sinner, czy Felix Auger-Aliassime. Z tej grupy do finału awansował Grek, co nie jest zaskoczeniem, aczkolwiek nazwisko jego rywala jest małą niespodzianką. Cameron Norrie stanął przed trzecią szansą w karierze na tytuł w głównych rozgrywkach ATP.

Brytyjczyk dobrze sobie radził przez dłuższą część pierwszej partii. Często w takich meczach najistotniejsze są jednak końcówki, a ta nie poszła po myśli 25-latka. Norrie stracił serwis i nie zdołał już wrócić do gry w tej odsłonie pojedynku, która zakończyła się wynikiem 3:6.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg, czyli do połowy partii oglądaliśmy wyrównaną grę. Od stanu 3:2 jednak tylko Tsitsipas wygrywał pozostałe gemy i dzięki temu zwyciężył w całym spotkaniu 6:3, 6:3.

Tsitsipas sięgnął po siódmy tytuł w dotychczasowej karierze i polepszył bilans wygranych finałowych pojedynków na 7-9. Norrie natomiast na pierwsze turniejowe zwycięstwo będzie musiał jeszcze poczekać.