Lys o Świątek: intensywność jej gry mnie powaliła

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/tennisnet.com, foto: AFP

Iga Świątek pokonała w Stuttgarcie Evę Lys 6:1, 6:1. Po meczu młoda Niemka z uznaniem wypowiedziała się o grze polskiej tenisistki.

Przed pojedynkiem Świątek z Lys łatwo było wskazać zdecydowaną faworytkę tego starcia. Polka świetnie wywiązała się z tej roli, gdyż Niemce udało się ugrać zaledwie dwa gemy w całym spotkaniu. Pomimo to 20-latka i tak jest zadowolona, że mogła zmierzyć się z tak doskonałą zawodniczką.

– Dzisiaj byłam naprawdę zaskoczona, że nie mogłam grać swojego agresywnego tenisa tak, jak to robiłam przez ostatnie kilka dni. Jestem pełna podziwu, jak wcześnie odgrywała wszystkie piłki, jak mało popełniła błędów i jak skupiała się na każdym punkcie. Jej intensywność od pierwszej sekundy zwaliła mnie z nóg – takimi słowami Niemka komplementowała Świątek.

– Kiedy wychodzisz na boisko jako sportowiec z pasją, jako zawodnik, który naprawdę chce coś osiągnąć, trzeba starać się walczyć o każdą piłkę. Miałam momenty, w których byłam w stanie zaprezentować swój tenis, co dodaje mi dużo pewności siebie. Oczywiście mam nadzieję, że w nadchodzących latach będę mogła częściej grać przeciwko takim tenisistkom – powiedziała Lys.