Madryt. Azarenkę zatrzymała kontuzja, Halep gra dalej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Simona Halep pokonała pogromczynię Magdy Linette i awansowała do trzeciej Mutua Madrid Open. Z turnieju wycofała się Wiktoria Azarenka.

Rumunka w piorunujący sposób rozpoczęła spotkanie przeciwko Saisai Zheng i wygrała pierwsze dziewięć gemów. Tenisistka z Azji nie przestawała jednak walczyć i zatrzymała w końcu serię bardziej utytułowanej rywalki. W drugiej partii z 0:3 zbliżyła się na 2:3, a później z 2:5 na 4:5. W dziesiątym gemie nie była w stanie jednak utrzymać podania i turniejowa „trójka” po 79 minutach gry zapewniła sobie awans.

Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa o miejsce w ćwierćfinale powalczy z Elise Mestens. Belgijka po zaciętym dwusetowym spotkaniu pokonała Jelenę Rybakinę.

W trzeciej rundzie wystąpią również dwie reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Jennifer Brady nie dała szans Jelenie Ostapenko i w trwającym 66 minut spotkaniu, straciła tylko trzy gemy. Z kolei Jessica Pegula w niedzielę w ogóle nie musiała wychodzić na kort. Z turnieju z powodu kontuzji pleców wycofała się Wiktoria Azarenka.

Jestem bardzo rozczarowana, że muszę zrezygnować z dalszej gry – napisała w oświadczeniu Białorusinka. – Ten sezon jest dla mnie bardzo frustrujący pod względem fizycznym. Są momenty, że czuję, że gram naprawdę dobrze, ale nie jestem w stanie utrzymać tego poziomu. Mam nadzieję, że szybko uda mi się znaleźć rozwiązanie i wrócę do gry najszybciej, jak się da.


Wyniki

Druga runda singla

Simona Halep (Rumunia, 3) – Saisai Zheng (Chiny) 6:0 6:4

Jennifer Brady (USA, 11) – Jelena Ostapenko (Łotwa) 6:2 6:1

Jessica Pegula (USA) – Wiktoria Azarenka (Białoruś, 12) walkower

Elise Mertens (Belgia, 13) – Jelena Rybakina (Kazachstan) 7:6(4) 7:5