Madryt. Czwarty raz Thiema, drugi Garina

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Dominic Thiem pokonał Alexa de Minaura 7:6(7), 6:4 i po raz czwarty w karierze wystąpi w ćwierćfinale Mutua Madrid Open 2021. Drugi w karierze ćwierćfinał turnieju rangi Masters 1000 osiągnął z kolei Cristian Garin.

Przed niespełna dwoma laty w paryskiej hali Bercy tenisista z Chile uległ Grigorowi Dimitrowowi 2:6, 5:7 w premierowym meczu 1/4 finału turnieju, który rangą ustępuje jedynie wydarzeniom wielkoszlemowym. W tym roku w Madrycie 25. tenisista świata ponownie wystąpi w ćwierćfinale imprezy ATP 1000. A wszystko po tym jak rozstawiony z numerem „16” zawodnik pokonał Daniila Medvedeva.

O losach pierwszej partii zdecydowało przełamanie w trzecim gemie. Tenisista z Ameryki Południowej objął prowadzenie 2:1 i nie oddał go już do końca. W drugiej odsłonie żaden z zawodników nie przegrał swego serwisu. Losy tego seta rozstrzygnął tie-break, w którym skuteczniejszy był Miedwiediew. W decydującej partii zawodnik z Moskwy wygrał tylko jednego gema przy swoim serwisie. To sprawiło, że musiał się pożegnać z marzeniami o pierwszym ćwierćfinale w historii występów w Mutua Madrid Open. Wygrywając z turniejową „dwójką” Garin po raz drugi w karierze pokonał tenisistę będącego na trzecim miejscu w rankingu ATP. Poprzednio udało mu się to przed dwoma laty podczas BMW Open, w spotkaniu przeciwko Alexandrovi Zverevowi.

Po raz czwarty w ćwierćfinale Mutua Madrid Open wystąpi Dominic Thiem. W meczu otwarcia szóstego dnia rywalizacji na korcie Manolo Santana Stadium mistrz US Open 2020 zmierzył się z Alexem de Minaurem. Finalista imprezy z lat 2017-2018 uzyskał awans w dwóch setach. Jednak niewiele brakowało, a rywalizacja by trwała na pełnym dystansie. Jednak Thiem zdołał obronić piłkę setową w tie-breaku pierwszej partii. Następnie wygrał też drugą partię. To dało mu piętnasty wygrany meczach w historii występów w stolicy Hiszpanii.