Madryt. Dobry początek Rosolskiej

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: Piotr Figura/Newspix.pl

Bardzo dobrze turniej w Madrycie rozpoczęły Alicja Rosolska i Australijka Erin Routliffe. W dwóch setach pokonały Japonki Eri Hozumi i Makoto Ninomiyę. W kolejnej rundzie zmierzą się z najwyżej rozstawionym duetem w turnieju.

Już drugi raz w tym sezonie Alicja Rosolska i Erin Routliffe stanęły naprzeciw Eri Hozumi i Makoto Ninomiyi. W styczniu mierzyły się z nimi w Adelajdzie. Tam, po bardzo wyrównanym meczu zakończonym super tiebreakiem, górą były zawodniczki z Azji. W stolicy Hiszpanii była więc okazja do rewanżu.

W pierwszych gemach obydwie pary miały szanse na zdobycie przewagi przełamania. Jednak to Polka i Australijska zdołały dopiąć swego, wychodząc na prowadzenie 2:1. Okazało się, że było to kluczowe dla losów seta. Bez większego trudu Rosolska i Routliffe utrzymały przewagę, a nawet zdołały ją powiększyć. W pół godziny wygrały seta 6:2.

Druga część meczu zaczęła się bardzo podobnie, choć ogółem była nieco bardziej wyrównana. Niemniej, Rosolska i Routliffe znów zdobyły breaka na 2:1. Tym razem było to jedyne przełamanie w tym secie, a na dodatek obronione z trudem. Hozumi i Ninomiya miały okazję do odrobienia strat w ostatniej chwili, w dziesiątym gemie tej partii. Na szczęście Japonkom nie udało się doprowadzić do wyrównania. To Polka i Australijka zagrają w drugiej rundzie z rozstawionymi z „1” Australijką Storm Sanders i Chinką Shuai Zhang.

I runda debla

Alicja Rosolska, Erin Routliffe (Polska, Australia) – Eri Hozumi, Makoto Ninomiya (Japonia) 6:2, 6:4