Madryt. Druga runda nie dla Rosolskiej

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: Piotr Figura/Newspix

Alicja Rosolska szybko pożegnała się z turniejem w Madrycie. Polka w stolicy Hiszpanii występowała u boku Belgijki Kirsten Flipkens. Niestety musiały one uznać wyższość Meksykanki Giuliany Olmos i Rosjanki Aleksandry Panowej.

Po zakończeniu współpracy z Nowozelandką Erin Routliffe Alicja Rosolska staje po jednej stronie kortu z różnymi zawodniczkami, ale niestety zwykle z przeciętnym skutkiem. Liczyliśmy, że z tak solidną deblistką jak Kirsten Flipkens uda się osiągnąć coś więcej, ale w Madrycie tak się nie stało.

Pierwszy set tego spotkania pierwszej rundy był bardzo jednostronny. Giuliana Olmos i Aleksandra Panowa szybko narzuciły swoje warunki gry i oddały rywalkom tylko jednego gema. Znacznie więcej emocji było w drugiej partii. Rosolska i Flipkens poprawiły się i były naprawdę blisko wyrównania. Prowadziły 5:2, a w kolejnym gemie miały piłkę setową. Niestety wypuściły tę przewagę. Kolejne pięć gemów padło łupem Meksykanki i Rosjanki. Triumfatorki zagrają teraz z rozstawionymi z „1” Amerykankammi Coco Gauff i Jessicą Pegulą.


Wyniki

Giuliana Olmos, Aleksandra Panowa (Meksyk, -) – Kirsten Flipkens, Alicja Rosolska (Belgia, Polska) 6:1, 7:5