Madryt. Dwukrotna półfinalistka pożegnana

W poniedziałek poznaliśmy ćwierćfinalistki w dolnej połówce drabinki. Wśród nich znalazła się Amanda Anisimova. Amerykanka w ostatnim meczu dnia pokonała Wiktorię Azarenkę. O półfinał powalczy również Simona Halep.

Tenisistka z Konstancy to dwukrotna triumfatorka turnieju w „Caja Magica”. Była liderka rankingu nie miała sobie równych w latach 2016-2017. Teraz nowa podopieczna Patricka Mourtatoglou jest już w ćwierćfinale. Awans dała jej wygrana nad rozstawioną z numerem czternastym Cori Gauff. Decydującym dla pierwszej odsłony pojedynku był dziewiąty gem, w którym przewagę przełamania wypracowała sobie Halep, aby po zmianie stron zakończyć partię. W drugim secie zawodniczka zza Oceanu prowadziła już 4:1. Jednak wtedy pięć gemów z rzędu „powędrowało” na konto dawnej mistrzyni madryckiego turnieju i to ona się spotka z Ons Jabeur.

Tunezyjka to najwyżej rozstawiona tenisistka, która pozostała w grze o końcowy triumf. W meczu 1/8 finału w trzech setach uporała się z Belindą Bencic. W meczu o półfinał spróbuje wyrównać stan pojedynków z Halep. Dotychczas obie panie spotkały się trzykrotnie i dwa mecze wygrała Rumunka. Będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistek na mączce.

Ostatnim meczem poniedziałkowej rywalizacji w „Magicznym Pudełku” było spotkanie Wiktorii Azarenki z Amandą Anisimovą. Ta pierwsza to dwukrotna finalistka imprezy. W 2011 roku musiała uznać wyższość Petry Kvitovej, a przed dekadą mecz o tytuł przegrała z Sereną Williams. Po szybkim pierwszym secie, w którym Anisimova straciła tylko gema, w drugiej odsłonie było już 5:1 dla Amerykanki, gdy rywalka najpierw obroniła trzy piłki meczowe, a następnie ruszyła w pogoń. Jednak zdołała tylko wygrać trzy gemy, bo zawodniczka zza Oceanu wykorzystując szóstą piłkę meczową, przypieczętowała awans do 1/4 finału. Kolejną rywalką Anisimovej będzie Jekatarina Alekandrowa, która po przegraniu pierwszego seta w tie-breaku, dwa kolejne wygrała z Marie Bouzkovą.