Madryt. Dżoković nie miał problemów z Hurkaczem

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz wciąż nie znalazł sposobu na Novaka Dżokovicia. Przegrał z Serbem w ćwierćfinale turnieju w Madrycie. Serbowi do zwycięstwa wystarczyły dwa sety, w których decydujące było jedno przełamanie.

Po raz czwarty Hubert Hurkacz mierzył się w zawodach ATP z Novakiem Dżokoviciem i liczył na pierwsze zwycięstwo przeciwko tenisiście z Belgradu. Poprzednio Polak przegrywał w 2019 roku w Roland Garros i Wimbledonie oraz przed rokiem w Paryżu. Aczkolwiek w tym ostatnim ze starć był bardzo blisko triumfu.

W piątek od początku nie zapowiadało się, aby tym razem ta sztuka się wrocławianinowi udała. Dżoković wygrał trzy pierwsze gemy, dzięki czemu szybko uciekł naszemu reprezentantowi. Hurkacz nie imponował dziś serwisem i choć nie odstawał w tej statystyce od rywala, to, jako zawodnik dużo bardziej uzależniony od swojego podania, miał przez trudności z dorównaniem Serbowi. Dżoković bez problemu utrzymał swoją przewagę, wygrywając seta 6:3.

W drugiej partii nie było inaczej. Break-pointa w pierwszym gemie Hurkacz jeszcze obronił, ale w piątym nie dał już rady. Sam ani razu w tym spotkaniu nie miał okazji do przełamania lidera rankingu ATP. Próbował szukać swoich okazji, ale nie potrafił ich znaleźć. W efekcie pożegnał się z turniejem. Dwie piłki meczowe przy swoim podaniu zdołał jeszcze obronić, ale po chwili Dżoković wywalczył trzy meczbole przy własnym podaniu i drugiego z nich wykorzystał. To on zagra o finał. Jego rywalem będzie natomiast Hiszpan Carlos Alcaraz, który pokonał swojego wielkiego rodaka Rafaela Nadala.