Madryt. Faworytka gospodarzy wycofała się z rywalizacji

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Garbiñe Muguruza wycofała się z turnieju rangi WTA 1000 w Madrycie z powodu kontuzji. Hiszpanka miała zmierzyć się w czwartek z Amerykanką Sloane Stephens.

Faworytka gospodarzy podzieliła się przykrą informacją za pośrednictwem Twittera. – To najgorsza wiadomość i najbardziej bolesna decyzja, jaką sportowiec może podjąć. Pracowaliśmy ciężko, abym mogła dojść do siebie i być w formie – napisała Hiszpanka. – Przyjechałam tydzień wcześniej, ponieważ chciałam się dobrze zaprezentować w domu, przed własną publicznością. Niestety dyskomfort powrócił i rezonans magnetyczny potwierdził, że nie zregenerowałam się w pełni, więc doktor zalecił mi wycofanie się – dodała.

Uraz, z którym zmaga się trzynasta rakieta świata, to kontuzja lewej nogi. – Nie jest to łatwa decyzja i jest to duże rozczarowanie. Chcę podziękować organizatorom za wysiłek, który wkładają, aby impreza mogła dojść do skutku w tych okolicznościach. Mam nadzieję, że turniej będzie wspaniały, i że kibice w Madrycie i w domach będą się dobrze bawić. Za rok spróbuję ponownie, z jeszcze większym entuzjazmem – podsumowała dwukrotna triumfatorka imprez wielkoszlemowych.

Muguruza miała być rywalką Sloane Stephens w pierwszej rundzie Mutua Madrid Open. Amerykanka zmierzy się ze szczęśliwą przegraną z eliminacji, Danką Kovinić.