Madryt. Fręch ze zwycięstwem w pierwszej rundzie!

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch w znakomitym stylu rozpoczęła przygodę z główną drabinką turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka w pierwszej rundzie okazała się wyraźnie lepsza od Włoszki Jasmine Paolini.

Spotkanie z rywalką notowaną o ponad trzydzieści pozycji wyżej w rankingu WTA nie rozpoczęło się jednak najlepiej dla Fręch – to reprezentantka Polski jako pierwsza straciła serwis. Od tego momentu rozpoczęła się zła passa Paolini. Włoszka przegrała trzy gemy przy własnym podaniu z rzędu. Pierwsza partia zakończyła się więc wygraną Fręch różnicą podwójnego przełamania.

Kolejny set rozpoczął się w identyczny sposób. Magdalena ponownie dała się przełamać na 1:2 z jej perspektywy. Tym razem Polka nie wyrównała  przy najbliższej możliwej okazji. Zrobiła to jednak na 3:3. Później, po obronie drugiego w tym secie  break pointa dla Paolini, to Fręch ponownie miała okazję na przełamanie. Tenisistka z Łodzi wykorzystała ją, uciekła z wynikiem na 5:3, po czym dołożyła gema przy własnym serwisie i zakończyła w ten sposób mecz po godzinie i 20 minutach gry.

W drugiej rundzie Fręch zmierzy się z turniejową „trójką”, Jessicą Pegulą.


Wyniki

Magdalena Fręch (Polska) – Jasmine Paolini (Włochy) 6:2, 6:3