Madryt. Hurkacz awansował w singlu i w deblu

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz rozstrzygnął kolejny trzysetowy mecz w Madrycie na swoją korzyść. Nasz tenisista pokonał Alejandro Davidovicha Fokinę 6:4, 4:6, 7:6(5). Ponadto, Polak awansował do ćwierćfinału gry podwójnej w parze z Johnem Isnerem.

Hubert Hurkacz odnotował kolejną ważną wygraną na kortach ziemnych w tym sezonie. Po pokonaniu Hugo Delliena w pierwszym meczu w stolicy Hiszpanii, Polak zmierzył się w środę z reprezentantem gospodarzy, Alejandro Davidovichem Fokiną. Tenisistom nie po raz pierwszy w tym tygodniu przeszkodził w pewnym momencie deszcz. Przy stanie 4:3 zawodnicy opuścili na chwilę kort. Na szczęście stadion, na którym odbywał się ich mecz, jest wyposażony w dach. Polak i Hiszpan mogli więc wkrótce wznowić spotkanie. Chwilę później Hurkacz zapisał pierwszą partię na swoje konto.

Druga odsłona od samego początku ułożyła się lepiej dla Hiszpana. Od stanu 1:5 tenisista urodzony we Wrocławiu zdołał odrobić część strat, lecz ostatecznie przegrał tę partię. W decydującym secie to Polak jako pierwszy objął prowadzenie z przewagą przełamania, lecz szybko je stracił. Choć w 10. gemie pojawiła się piłka meczowa dla naszego tenisisty, ostatecznie zwycięzcę spotkania wyłonił tiebreak. W nim Hurkacz wykorzystał już meczbola i awansował do trzeciej rundy Mutua Madrid Open. O ćwierćfinał singla zagra z Serbem Duszanem Lajoviciem.

Niedługo po zakończeniu singlowego spotkania, Hubert Hurkacz i John Isner wyszli na dokończenie deblowego meczu. We wtorek deszcz zmusił ich do zejścia z kortu przy prowadzeniu 6:3, 4:3, 40-15 z Karenem Chaczanowem i Andriejem Rublowem. Polak i Amerykanin potrzebowali zaledwie kilku minut, aby dokończyć dzieło w środę i odnotować siódmą wspólną wygraną w sezonie 2022. W ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięzcami starcia Ram/Salisbury – Krawietz/Mies.


Wyniki

Druga runda singla

Hubert Hurkacz (Polska, 12) – Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 6:4, 4:6, 7:6(5)

Druga runda debla

Hubert Hurkacz, John Isner (Polska, USA) – Karen Chaczanow, Andriej Rublow 6:3, 6:4