Madryt. Hurkacz i Isner nie wystąpią w finale

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i John Isner odpadli z Mutua Madrid Open na etapie półfinału. Polsko-amerykańska para przegrała z Wesleyem Koolhofem i Nealem Skupskim 6:7(7), 5:7. To dopiero pierwszy przegrany mecz Hurkacza i Isnera w tym roku.

Koolhof i Skupski byli rywalami Hurkacza i Isnera w finale gry podwójnej w Miami na początku kwietnia. Wówczas mecz zakończył się w dwóch setach na korzyść Polaka i Amerykanina. W sobotę w stolicy Hiszpanii to holendersko-brytyjski duet okazał się zwycięski.

Pierwsza partia półfinałowego starcia zakończyła się w tiebreaku, tak samo, jak pierwszy set finału w Miami. Na Florydzie jednak ta rozgrywka została wygrana przez Hurkacza i Isnera, a w Madrycie „nasz” debel okazał się minimalnie gorszy w grze na małe punkty. Bliżej awansu do finału po tej odsłonie byli więc rywale. Drugi set zaczął się jednak lepiej dla polsko-amerykańskiej pary. Od stanu 3:1 przegrali jednak trzy gemy z rzędu, a następnie dali się przełamać w, jak się okazało, ostatnim gemie sobotniego półfinału.

W finale Wesley Koolhof i Neal Skupski, którzy plasują się obecnie na pierwszym miejscu w deblowym wyścigu do Turynu, zmierzą się z parą Juan Sebastian Cabal – Robert Farah. Kolumbijczycy pokonali w półfinale Jamiego Murraya i Michaela Venusa.


Wyniki

Półfinał debla

Hubert Hurkacz, John Isner (Polska, USA) – Wesley Koolhof, Neal Skupski (Holandia, Wielka Brytania, 7) 6:7(7), 5:7