Madryt. Hurkacz i Isner wciąż niepokonani w tym roku

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i John Isner awansowali do półfinału gry podwójnej w Madrycie. Polak i Amerykanin wyeliminowali dwukrotnych mistrzów wielkoszlemowych, Kevina Krawietza i Andreasa Miesa.

Piątek nie zaczął się najlepiej dla Huberta Hurkacza. Polak uległ Novakowi Dżokoviciowi w dwóch setach w ćwierćfinale gry pojedynczej. Niedługo po zakończeniu singlowego pojedynku, nasz tenisista wyszedł na kort, aby w parze z Johnem Isnerem powalczyć o półfinał debla. Ich rywalami byli niemieccy tenisiści, Kevin Krawietz i Andreas Mies. To już drugie spotkanie tych par w tym sezonie. W pierwszej rundzie Miami Open także górą byli Polak i Amerykanin.

Pierwszy set piątkowego meczu padł łupem Niemców, co oznaczało, że aby awansować dalej, Hurkacz i Isner musieli w drugim secie utrzymać koncentrację na najwyższym poziomie. Tak też zrobili, w drugiej odsłonie nie stracili podania ani razu. Krawietz i Mies także pilnowali własnego serwisu, a w konsekwencji o wyniku drugiego seta zadecydował tiebreak. Jako pierwsi piłkę setową wypracowali sobie Polak i Amerykanin, wykorzystali ją i doprowadzili do decydującej części meczu. Super tiebreak także rozstrzygnęli na swoją korzyść, ani razu nie tracąc podania, a dwukrotnie przełamując rywali.

Dla Huberta Hurkacza i Johna Isnera piątkowa wygrana to ósme meczowe zwycięstwo z rzędu. W sezonie 2022 polsko-amerykański duet pozostaje niepokonany, dzięki czemu po turnieju będą zajmowali wysoką pozycję w deblowym wyścigu do Turynu. W sobotę o finał Mutua Madrid Open zagrają z Wesleyem Koolhofem i Nealem Skupskim. Ten mecz został zaplanowany na godzinę 14:00 na stadionie Arantxy Sanchez w sobotę.

Ćwierćfinał debla

Hubert Hurkacz, John Isner (Polska, USA) – Kevin Krawietz, Andreas Mies (Niemcy) 4:6, 7:6(5), 10-5