Madryt. Hurkacz poznał rywala

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Po dolosowaniu kwalifikantów do głównej drabinki Mutua Madrid Open, wiadomo już, z kim w pierwszej rundzie zmierzy się Hubert Hurkacz.

Boliwijczyk Hugo Dellien będzie pierwszym rywalem Polaka w stolicy Hiszpanii. W turnieju kwalifikacyjnym 28-latek urodzony w Trinidad pokonał dwóch wyżej notowanych od siebie zawodników. Na początek wyeliminował swojego imiennika, Hugo Gastona, a następnie wygrał z Mackenziem McDonaldem. W obu meczach nie stracił seta. Hurkacz i Dellien grali już ze sobą w tym roku, również na kortach ziemnych i również w pierwszej rundzie imprezy. W kwietniu Polak pokonał Delliena w pierwszej rundzie w Monte-Carlo.

Przez eliminacje przeszli też Duszan Lajović, David Goffin, Soonwoo Kwon, Lorenzo Musetti, Maxime Cressy i Benoit Paire. Przez wycofanie się z imprezy głównej Taylora Fritza do drabinki dostał się także szczęśliwy przegrany, Ugo Humbert. Francuz zmierzy się z Denisem Shapovalovem. Lajović będzie przeciwnikiem Borny Czoricia, Goffin zmierzy się z Asłanem Karacewem, a Kwon z Cameronem Norriem. Benoit Paire został dolosowany obok Diego Schwartzmana, Maxime Cressy spotka się z Grigorem Dimitrowem, a Lorenzo Musetti z Ilją Iwaszką.

Więcej o drabince turnieju męskiego można przeczytać TUTAJ.