Madryt. Hurkacz wygrywa i melduje się w 1/8 finału

/ Bartosz Wojsław , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Niemca Daniela Altmaiera w trzeciej rundzie turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Polak wygrał 6:4, 7:6 i awansował do czwartej rundy imprezy w stolicy Hiszpanii.

Mecz zaczął się dla Polaka bardzo dobrze, bo już w drugim gemie „Hubi” przełamał Niemca i wyszedł na prowadzenie 2:0. Niestety Altmaier szybko się zrewanżował. Kilka nieudanych punktów naszego zawodnika sprawiło, że już chwilę później było 2:2. W kolejnej fazie seta gra się wyrównała i obaj tenisiści kontrolowali swoje gemy serwisowe. Hurkacz zagrał jednak kilka świetnych uderzeń wtedy, kiedy najbardziej ich potrzebował i przełamał Niemca przy stanie 5:4, co oznaczało wygranie przez Polaka pierwszego seta 6:4.

Początek drugiej partii był festiwalem niewykorzystanych szans i niedokładności w zagraniach. Obaj panowie popełniali proste błędy i pierwsze trzy gemy zakończyły się przełamaniami. Serię nieskuteczności zakończył Niemiec, który wyszedł na prowadzenie 3:1. Jednak ostatnim, co mogliśmy dzisiaj zobaczyć na korcie, była stabilizacja. W tym wypadku ten schemat zadziałał na korzyść Polaka, który w szóstym gemie ponownie przełamał Altmaiera dzięki kilku agresywniejszym zagraniom i zrobiło się 3:3.

W kolejnej części drugiej partii panowie ustabilizowali swoją grę, dzięki czemu dość łatwo wygrywali swoje gemy serwisowe. Na tablicy wyników szybko pojawił się rezultat 5:5 i set wkroczył w decydującą fazę. Serwujący utrzymywali swoje nerwy na wodzy, nie dawali się przełamać, więc chwilę później oglądaliśmy tie-breaka. W nim Polak grał znakomicie, prezentując kilka świetnych zagrań przy siatce. Ostatecznie decydującą rozgrywkę „Hubi” wygrał 7-2 i zamknął drugiego seta, zwyciężając w całym spotkaniu 6:4, 7:6.

W tym sezonie Hubert Hurkacz gra na mączce lepiej, niż miało to miejsce w poprzednich latach. Polak wygrał już turniej ATP 250 w Estoril. Potem w Monte Carlo poszło mu gorzej, ale pogromcą wrocławianina był specjalista od gry na tej nawierzchni, Casper Ruud. Podczas turnieju ATP 1000 w Madrycie jak na razie Hurkacz prezentuje się bardzo dobrze. Teraz najlepszego polskiego tenisistę czeka pojedynek z Taylorem Fritzem albo Sebastianem Baezem.