Madryt. Hurkacz zagra z Dżokoviciem!

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Duszana Lajovicia 7:5, 6:3 w trzeciej rundzie Mutua Madrid Open. W ćwierćfinale rywalem Polaka będzie Novak Dżoković!

Hurkacz kontynuuje dobrą grę na kortach ziemnych w tym sezonie. W dwóch pierwszych rundach w stolicy Hiszpanii nasz tenisista rozegrał trudne, długie pojedynki z Hugo Dellienem i Alejandro Davidovichem Fokiną. Zarówno w starciu z Boliwijczykiem, jak i z Hiszpanem, Polak tracił prowadzenie po wygraniu pierwszej odsłony. W czwartek ponownie rozstrzygnął pierwszą partię na swoją korzyść, lecz tym razem nie pozwolił już rywalowi wrócić do gry.

W pierwszym secie po obu stronach pojawiły się szanse na przełamanie, które mogły okazać się decydujące w tej części pojedynku, lecz ostatecznie to Hurkacz wykorzystał swoją okazję w dwunastym gemie i wygrał 7:5. W drugiej partii jedyne drobne problemy pojawiły się w trzecim gemie, w którym Polak musiał bronić się przed utratą podania. Po wygraniu tego gema wszystko ułożyło się już po myśli naszego tenisisty. Kilka minut później wyszedł na prowadzenie 4:1 i do końca spotkania nie wypuścił już prowadzenia z rąk.

Tym samym Hubert Hurkacz awansował do trzeciego z rzędu ćwierćfinału imprezy rangi Masters 1000, drugiego na nawierzchni ziemnej. W Madrycie jego ćwierćfinałowym rywalem będzie Novak Dżoković. Będzie to czwarte starcie Polaka z Serbem. Trzy poprzednie padły łupem obecnego lidera rankingu. W 2019 roku dwukrotnie spotkali się oni w turniejach wielkoszlemowych. Najbliżej wygranej Polak był pod koniec ubiegłego sezonu, gdy zmierzył się z Serbem w półfinale Rolex Paris Masters. Wówczas Dżoković wygrał dopiero w tiebreaku decydującej partii.

Ćwierćfinał Mutua Madrid Open Hubert Hurkacz – Novak Dżoković zaplanowano na godzinę 14:00 czasu polskiego na korcie centralnym w piątek.