Madryt. Iga Świątek lepsza od Pery

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek pokonała Bernardę Perę 6:3, 6:1 w meczu trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie. W drugim spotkaniu tegorocznej edycji madryckiego turnieju kolejny raz liderka światowego rankingu nie oddała rywalce seta.

Po wygranym turnieju w Stuttgarcie najlepsza tenisistka świata przeniosła się do Madrytu, a ze sobą zabrała bardzo dobrą formę. Po tym jak w piątek Polka pokonała Julię Grabher, dwa dni później odprawiła z imprezy Bernardę Perę. Mecz trzeciej rundy trwał niespełna 90 minut.

Pojedynek nie zaczął się zbyt dobrze dla naszej zawodniczki, która najpierw nie wykorzystała okazji na przełamanie podania rywalki, aby po zmianie stron przegrać swój gem serwisowy. Taki obrót spraw poddenerwował naszą tenisistkę, która od tego momentu przejęła kontrolę nad sytuacją na korcie. Wygrała sześć z siedmiu rozegranych gemów i wyszła na prowadzenie w całym spotkaniu. Co nie udało się w gemie otwarcia pierwszego seta, stało się na początku drugiej odsłony. Polka wykorzystała drugą szansę na przełamanie i objęła prowadzenie 1:0 z przewagą „breaka”. Kolejny przegrany przez Amerykankę gem serwisowy miał miejsce przy wyniku 3:1 dla Polki. Co prawda Pera zmniejszyła jeszcze swą stratę do 2:5, ale po chwili liderka światowego rankingu zakończyła mecz, nie tracąc w swym gemie serwisowym nawet punktu.

Niedzielna wygrana była drugim zwycięstwem Świątek nad Perą. Poprzednio panie spotkały się w 2019 roku, w eliminacjach turnieju w Birmingam. Wówczas raszynianka, pod drodze broniąc piłki meczowej, uzyskała wynik 2:6, 7:6(4), 6:4. Rywalką Igi Świątek w niedzielnym meczu 1/8 finału będzie zwyciężczyni pojedynku między Qinwen Zheng i Jekatariną Aleksandrową.


Wyniki

Trzecia runda:

Iga Świątek (Polska, 1) – Bernarda Pera (USA, 28) 6:3 6:2