Madryt. Iga Świątek zwycięska w deblu

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands awansowały do drugiej rundy turnieju debla w Madrycie. Polsko-amerykański duet pokonał Hayley Carter i Luise Stefani 2:6, 6:3, 10-6.

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands świetnie spisywały się podczas turnieju w Miami. Dotarły tam aż do półfinału. Imprezę w Madrycie również zaczęły dobrze, aczkolwiek pojedynek z Hayler Carter i Luisą Stefani nie należał do najłatwiejszych.

W pierwszym secie Polka i Amerykanka nie potrafiły poradzić sobie z dobrze dysponowanymi rywalkami, które zdołały szybko uzyskać przewagę przełamania. Pod koniec seta amerykańsko-brazylijski duet podwyższył jeszcze prowadzenie i wygrał partię otwarcia 6:2.

Na szczęście drugi set był lepszy w wykonaniu Świątek i Mattek-Sands. Kluczowy okazał się czwarty gem, w którym udało im się przełamać rywalki. Następnie rywalizacja toczyła się wyrównanie, dzięki czemu polsko-amerykański duet zwyciężył 6:3.

W decydującej rozgrywce od początku Świątek i Mattek-Sands przejęły inicjatywę. Szybko wyszły na prowadzenie 3-0, a następnie wynik cały czas oscylował wokół dwóch albo trzech punktów na ich korzyść. Polka i Amerykanka wykorzystały drugą piłkę meczową i wygrały całe spotkanie 2:6, 6:3, 10-6.

Dzięki temu zwycięstwu zameldowały się w drugiej rundzie turnieju debla. Ich kolejnymi rywalkami będą Jelena Wiesnina i Wiera Zwonariowa lub Lucie Hradecka i Laura Siegemund.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Iga Świątek, B. Mattek-Sands (Polska, USA) – H. Carter, L. Stefani (USA, Brazylia, 8) 2:6, 6:3, 10-6