Madryt. Impreza bez liderki rankingu

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Iga Świątek nie wystąpi w turnieju WTA 1000, który w środę rozpoczyna się w Madrycie. Liderka światowego rankingu do gry ma powrócić w Rzymie, gdzie od 8 maja rozpocznie obronę tytułu mistrzowskiego.

Iga Świątek legitymuje się w tym momencie niesamowitą serią 23. wygranych meczów z rzędu. Dało jej to zdobycie czterech tytułów mistrzowskich. Kolejnym występem raszynianki miał być turniej w Madrycie. Jednak tam nie zobaczymy mistrzyni Roland Garros 2020.

Już w marcu polska tenisistka sygnalizowała problemy z ramieniem, które były powodem zmiany planów startowych. Teraz jak poinformowała, wraz ze swoim zespołem podjęła decyzję o wycofaniu się z imprezy rozgrywanej na kortach Caja Magica.

– Po bardzo intensywnym czasie i wygraniu 4 turniejów z rzędu przyszedł czas, aby zregenerować moje ramię, które dawało delikatne sygnały przemęczenia już po Miami. Niestety, potrzebuję przerwy od ciągłego grania i dlatego nie zagram w turnieju w Madrycie. Moje ciało potrzebuje regeneracji. Po odpoczynku i zadbaniu o ramię będę przygotowywała się za granicą do turnieju w Rzymie i do Roland Garros. Do zobaczenia niebawem. Liczę, że w Madrycie zagram jeszcze nie raz – możemy przeczytać w oświadczeniu jakie Polka umieściła na swoich mediach społecznościowych.