Madryt. Jabeur z historycznym tytułem

Ons Jabeur pokonała Jessice Pegulę w finale turnieju WTA 1000 w Madrycie. Jest to drugi tytuł w karierze Tunezyjki, a pierwszy w imprezie tak wysokiej rangi. Turniejowa „ósemka” zdołała odnieść zwycięstwo mimo porażki 0:6 w drugiej odsłonie.

Impreza w „Caja Magica” jest pełna niespodzianek. Do meczu o tytuł dotarły dwie tenisistki, które nigdy wcześniej nie grały nawet w finale imprezy WTA 1000. Jabeur to pierwsza tenisistka ze swojego kontynentu z tytułem w tak ważnej imprezie.

W pierwszej odsłonie to Amerykanka miała przewagę, którą udokumentowała prowadzeniem 4:1. Jednak od tego momentu inicjatywę na korcie przejęła rywalka, która była bardziej agresywna. To sprawiło, że wygrała sześć z kolejnych siedmiu rozegranych gemów i wyszła na prowadzenie w całym spotkaniu. W drugiej odsłonie turniejowa „ósemka” nie poszła za ciosem. W gemie otwarcia miała trzy szanse, aby odebrać podanie rywalce. Jednak ta wyszła z opresji obronną ręką. Jabeur grała nie regularnie i niedokładnie. To sprawiło, że nie wygrała w drugim secie nawet gema i losy pojedynku rozstrzygnął trzeci set. W nim początkowo panie miały problem z utrzymaniem serwisu. Jako pierwsza uczyniła to Tunezyjka, co dało jej prowadzenie 3:1. Niespełna 28-letnia tenisistka wróciła do tego, co prezentowała w pierwszej odsłonie, czyli spokojnych, dokładnych wymian. Z kolei rywalka zaczęła popełniać błędy. To kosztowało ją przegraną w całym spotkaniu.

Dla Jabeur jest to drugi tytuł mistrzowski w karierze. Poprzedni zdobyła przed rokiem w Birmingham. Z kolei Pegula wciąż pozostaje z jednym turniejowym „skalpem” zdobytym w 2019 roku w Waszyngtonie.