Madryt. Kania-Choduń i Piter nie sprawiły niespodzianki

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Paula Kania-Choduń i Katarzyna Piter nie zdołały sprawić niespodzianki i odpadły z turnieju w pierwszej rundzie. Polki uległy Madison Keys i Jessice Peguli 3:6, 3:6.

Paula Kania-Choduń i Katarzyna Piter skorzystały na wycofaniu się dwóch par z Mutua Madrid Open. Dzięki temu Polki weszły do głównej drabinki turnieju i zanotowały drugi wspólny występ w tym roku. W marcu wystąpiły razem w Monterrey, gdzie dotarły do ćwierćfinału. Tym razem naszym reprezentantkom nie udało się wygrać meczu.

Na drodze polskich tenisistek stanęły Madison Keys i Jessica Pegula. W partii otwarcia jako pierwsze przełamanie uzyskały Kania-Choduń i Piter. Dzięki temu Polki wyszły na prowadzenie 2:1, ale od tego momentu przegrały trzy gemy z rzędu. Większym problemem było jednak to, że do końca pierwszego seta żadna z naszych tenisistek nie utrzymała podania. Tym samym po 32 minutach gry prowadzenie w meczu objęły Amerykanki.

Druga odsłona miała już nieco inny przebieg. Reprezentantki Stanów Zjednoczonych poprawiły skuteczność przy serwisie i w efekcie nie straciły podania w drugim secie. W ślad za nimi nie poszły jednak Polki, Keys i Pegula wykorzystały break pointy w trzecim i dziewiątym gemie. Spotkanie trwało 71 minut.

Kolejnym rywalkami Amerykanek będą Czeszki rozstawione z numerem „2” – Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova.

Pierwsza runda debla:

Madison Keys / Jessica Pegula (USA) – Paula Kania-Choduń / Katarzyna Piter (Polska, ALT) 6:3, 6:3