Madryt. Kolejna wielkoszlemowa mistrzyni na rozkładzie

Emma Raducanu była sensacją ubiegłorocznego US Open, gdy rozpoczynając rywalizację w eliminacjach, sięgnęła po tytuł mistrzowski. W Madrycie rewelacyjnie sprawuje się z kolei Anhelina Kalinina. Ukrainka we wtorek zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale Mutua Madrid Open.

Po tym, gdy rozlosowano drabinkę turnieju w „Magicznym Pudełku” reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów zobaczyła na swej drodze do ewentualnego zwycięstwa m.in. wielkoszlemowe mistrzynie. We wtorek pokonała trzecią z rzędu tenisistkę z co najmniej jednym z najważniejszych tytułów w karierze. Po tym, jak w pierwszej rundzie odprawiła Sloane Stephens, a w drugiej rundzie oddała jedynie trzy gemy Garbine Muguruzie, tym razem sposobu na Kalininę nie znalazła Emma Raducanu. Po dwóch pierwszych setach na tablicy wyników widniał remis. W decydującej odsłonie zawodniczka z Nowej Kachowki prowadziła 3:1, gdy rywalka wygrała trzy gemy z rzędu. Jednak końcówka należała do 37. rakiety świata, która zadebiutuje w ćwierćfinale turnieju WTA 1000. Kolejną rywalką Kalininy będzie Jill Teichmann. Szwajcarka, która pokonała Jelenę Rybakinę na tym etapie rywalizacji w imprezie rangą ustępującej tylko Wielkiemu Szlemowi wystąpi po raz trzeci.

Drugą parę ćwierćfinałową w tej części drabinki tworzą Sara Sorribes Tormo i Jessica Pegula. Hiszpanka pokonała Darię Kasatkinę i do spotkań 1/4 finału w Miami i Montrealu, dołożyła pojedynek na tym etapie rywalizacji w Hiszpanii. Z kolei Amerykanka uporała się w dwóch setach z Biancą Andreescu. Chociaż w partii otwarcia Kanadyjka prowadziła 5:3. Nie zdołała jednak „zamknąć” tej części meczu, a w kolejnej wygrała tylko gema.