Madryt. Koniec turnieju dla Zielińskiego

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: Diadora

Jan Zieliński i Hugo Nys wciąż nie mogą odnaleźć formy z początku sezonu. W drugiej rundzie turnieju w Madrycie ulegli parze rozstawionej z „8”. Meksykanin Santiago Gonzalez i Francuz Edouard Roger-Vasselin wygrali w dwóch setach.

Po udanym meczu pierwszej rundy w niedzielę przed Hugo Nysem i Janem Zielińskim było dużo trudniejsze zadanie. Monakijczyk i Polak podejmowali jeden z rozstawionych duetów. W pierwszej partii Santiago Gonzalez i Edouard Roger-Vasselin zdobyli przewagę przełamania w trzecim gemie i utrzymali ją bez większych problemów do końca partii. Seta wygrali 6:4, wykorzystując już pierwszą okazję na jego zakończenie.

W drugiej części meczu przewagę breaka zdobyli już w gemie otwarcia. Nys i Zieliński nie mieli wielu argumentów i ich strata była coraz wyraźniejsza. Niewiele brakowało, a rzutem na taśmę Monakijczyk i Polak zbliżyliby się jeszcze do rywali. Mieli cztery break-pointy w ósmym gemie. Niestety Meksykanin i Francuz ostatecznie wygrali tego gema i zarazem cały mecz.


Wyniki

Santiago Gonzalez, Edouard Roger-Vasselin (Meksyk, Francja, 8) – Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska) 6:4, 6:2