Madryt. Kubot i Melo wyraźnie słabsi od niżej notowanych rywali

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Dobiegła końca przygoda Łukasza Kubota i Marcelo Melo z prestiżowym turniejem ATP Masters 1000 w Madrycie. Polsko-brazylijska para przegrała w ćwierćfinale 2:6, 2:6 z niżej notowanymi Portugalczykiem Joao Sousą i Argentyńczykiem Guido Pellą. 

Taki wynik to spora niespodzianka. Kubot i Melo zostali rozstawieni w stolicy Hiszpanii z numerem dwa i uchodzili za jednych z głównych faworytów do zwycięstwa w całych zawodach. Tym bardziej, że w przeszłości wygrali już wspólnie tę imprezę. Tym razem nie zawojowali jednak Madrytu i pożegnali się z turniejem na etapie ćwierćfinału.

Sousa i Pella zrewanżowali się za porażkę z Miami, gdzie ulegli Polakowi i Brazylijczykowi 5:7, 3:6. Od tego czasu nie występowali razem w grze podwójnej, ale w Madrycie znów zdecydowali się połączyć siły, a los znów skojarzył ich z mistrzami Wimbledonu sprzed dwóch lat. Na ich korzyść zadziałała na pewno zmiana podłoża. Zarówno Portugalczyk, jak i Argentyńczyk lepiej czują się na nawierzchni ziemnej. Grali jak z nut i już po godzinie rywalizacji cieszyli się ze zwycięstwa 6:2, 6:2. 

Kubot i Melo nie mogą za długo rozpamiętywać porażki, ponieważ już niedługo czekają ich kolejne wyzwania. Najpierw zagrają w Rzymie, w kolejnym turnieju z serii ATP Masters 1000, a następnie przeniosą się na paryskie korty im. Rolanda Garrosa. Tak daleko w przyszłość nie wybiegają Sousa i Pella. Oni skupiają się na półfinale w Madrycie – zmierzą się w nim albo z Oliverem Marachem i Mate Paviciem, albo z Dominkiem Thiemem i Diego Schwartzmanem. 


Wyniki

Ćwierćfinał debla:
G. Pella, J. Sousa (Argentyna, Portugalia) – Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) 6:2, 6:2