Madryt. Kubot musi poczekać na pierwszy w sezonie półfinał

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Był trzeci bardzo wyrównany mecz, ale nie było zwycięstwa. Wesley Koolhof i Łukasz Kubot nie zagrają w półfinale w Madrycie. W zakończonym super tiebreakiem meczu ulegli Chorwatom Nikoli Mekticiowi i Mate Paviciowi.

Wesley Koolhof i Łukasz Kubot stanęli w Madrycie przed szansą na pierwszy wspólny półfinał. Dla holendersko-polskiego duetu byłby to na pewno pewien przełom w tym, niesatysfakcjonującym jak dotąd, sezonie. Po drugiej stronie siatki stanęli jednak w piątek rewelacyjnie dysponowani w tym roku Chorwaci – Nikola Mektić i Mate Pavić.

Spotkanie było wyrównane, a o rozstrzygnięciach w poszczególnych częściach spotkania decydowały niuanse. Koolhof i Kubot mogą żałować tego, jak potoczyła się końcówka pierwszej partii. Mieli cztery break-pointy na 4:3, jednak nie wykorzystali ich. Po chwili natomiast przełamanie zdobyli i pewnie utrzymali rywale, wygrywając tym samym pierwszą partię.

Nerwowo było także w końcówce drugiej partii. Holender i Polak mieli już prowadzenie 5:3 i własne podanie, jednak Chorwaci stosunkowo łatwo odrobili stratę. Decydujący dla losów seta był ostatecznie tiebreak, w którym dość pewnie – 7:4 – wygrali Koolhof i Kubot.

Doprowadzili tym samym do super tiebreaka. Niestety w przeciwieństwie do poprzednich spotkań w stolicy Madrytu, tym razem nie wyszli z niego zwycięsko. Prowadzili już co prawda 7:5, jednakże od tego momentu pięć punktów z rzędu zdobyli Mektić i Pavić, dzięki czemu to oni zagrają w półfinale.


Wyniki

Ćwierćfinał debla

Nikola Mektić, Mate Pavić (Chorwacja, 2) – Wesley Koolhof, Łukasz Kubot (Holandia, Polska, 7) 3:6, 7:6(4), [7:10]