Madryt. Kvitova nie obroni tytułu, Osaka nie wykorzystała szansy

/ Jakub Karbownik, źródło: własne, foto: AFP

Naomi Osaka uległa 6:3, 2:6, 5:7 Belindzie Bencic, mimo prowadzenia 5:3 w decydującej partii. Z rywalizacji odpadła również Petra Kvitova, która uległa Kiki Bertens i nie obroni tytułu mistrzowskiego.

Mecz ćwierćfinałowy w Madrycie między Czeszką i Holenderką był drugim spotkaniem obu tenisistek w ciągu niespełna dwóch tygodni. Pod koniec kwietnia w Stuttgarcie, również na ziemi w trzech setach zwyciężyła tenisistka naszych południowych sąsiadów. W czwartkowym ćwierćfinale turniejowa „siódemka” zdołała zrewanżować się rywalce. Tym samym Kvitova po siedmiu wygranych spotkaniach z rzędu na korcie ziemnym poniosła pierwszą porażkę na tej nawierzchni w sezonie.

Kolejną rywalką Bertens będzie Sloane Stephens. Amerykanka w dwóch setach pokonała Petrę Martić i spróbuje podtrzymać zwycięską passę przeciwko swej piątkowej rywalce. Dotychczas zawodniczki spotykały się dwukrotnie i oba pojedynki padły łupem mistrzyni US Open sprzed dwóch lat.

Na ćwierćfinale tegorocznym występ w Caja Magica zakończyła Naomi Osaka. Japonka, która do stolicy Hiszpanii przybyła po raz trzeci uległa Belindzie Bencic. I to mimo prowadzenia w decydującej partii 5:3.

Rywalka postawiła mi dziś bardzo trudne warunki. Początek miałam bardzo trudny, ale w drugiej odsłonie postanowiłam zaryzykować i zagrałam nieco agresywniej. Jak widać, to pomogło, bo udało mi się odnieść zwycięstwo i już jestem w półfinale – podsumowała piąte tegoroczne zwycięstwo nad zawodniczką z top 5 rankingu Szwajcarka. Jej kolejną rywalką będzie Simona Halep. Była liderka rankingu w meczu o półfinał pokonała Ashleigh Barty.