Madryt. Linette poza główną drabinką

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie awansowała do turnieju głównego w Madrycie. Polka w drugiej rundzie kwalifikacji przegrała ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą. Mecz był bardzo wyrównany. O awansie decydował tiebreak trzeciego seta.

Dopiero pierwszy raz Magda Linette podejmowała Annę Karolinę Schmiedlovą. Poznanianka była faworytką tego starcia. W kwalifikacjach do turnieju w Madrycie była rozstawiona z numerem „5”, podczas gdy Słowaczka z numerem „23”. Niestety pierwszy set pokazał, że dyspozycja dnia jest po stronie zawodniczki zza naszej południowej granicy. Na samym początku wydawało się, że inicjatywa będzie po stronie Polki. Miała ona dwie okazje do przełamania w trzecim gemie. Niestety rywalka się obroniła, co wyraźnie dodało jej pewności siebie. W kolejnym gemie to ona zdobyła przewagę breaka, a ostatecznie w tej partii przegrała jeszcze tylko jeden gem.

Druga część meczu była zupełnym przeciwieństwem pierwszej. Tym razem Linette udało się wykorzystać okazję do zdobycia przewagi w trzecim gemie i rozpędzona doprowadziła do wyrównania, wygrywając seta 6:1. Decydująca partia była zdecydowanie najbardziej wyrównaną. Kibice w Madrycie byli świadkami kilku naprawdę długich gemów. Serwujące miały za to problem z utrzymaniem własnego podania. Od czwartego do siódmego gema trwała seria przełamań. Do rozstrzygnięcia potrzebny był jednak tiebreak. W nim Schmiedlova niestety wygrała 7:4.

II runda kwalifikacji

Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, 23) – Magda Linette (Polska, 5) 2:6, 6:1, 6:7(4)