Madryt. Miłe złego początki. Linette przegrała w 1. rundzie eliminacji

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie zagra w turnieju głównym w Madrycie. Polka już w pierwszej rundzie eliminacji uległa 18-letniej Anastazji Potapowej. Na nic zdał się wysoko wygrany pierwszy set, bowiem koniec końców to Rosjanka cieszyła się ze zwycięstwa 1:6, 6:4, 6:2.

Linette po raz trzeci wzięła udział w prestiżowej imprezie rozgrywanej w stolicy Hiszpanii. Niestety, podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, nie odegra w niej znaczącej roli. Choć zmagania rozpoczęła od seta wygranego 6:1, jej udział w zawodach dobiegł końca po pierwszym meczu. Rosjanka Anastazja Potapowa zdołała bowiem odrobić straty i pokonać Polkę.

Tenisistka z Poznania może żałować drugiej partii, w której długo przegrywała ze stratą przełamania. Przy stanie 2:5 obroniła jednak piłkę setową, a chwilę później odrobiła stratę podania. Wydawało się, że po zmianie stron pójdzie za ciosem i doprowadzi do remisu, ale nic z tego. Potapowa dopięła swego i za ósmą piłką setową doprowadziła do wyrównania stanu rywalizacji. W trzecim secie była już wyraźnie lepsza i wygrywając tę część gry 6:2, zapewniła sobie awans do decydującej rundy eliminacji. W niej zmierzy się ze swoją doświadczoną rodaczką, Werą Zwonariową.

Z kolei Linette rozpocznie przygotowania do kolejnych imprez, w tym tej najważniejszej – Roland Garros. W Madrycie reprezentować nas jeszcze będą Hubert Hurkacz (w singlu) oraz Łukasz Kubot i Alicja Rosolska (w deblu).