Madryt. Nie będzie meczu z Halep

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Nie udał się debiut Magdy Linette w Mutua Madrid Open. W piątek Polka w trzech setach przegrała z Saisai Zheng.

Poznanianka w tym roku po raz pierwszy w karierze zakwalifikowała się na podstawie rankingu do turnieju głównego w stolicy Hiszpanii. W poprzednich latach trzykrotnie bez powodzenia próbowała swoich sił w kwalifikacjach.

W pierwszej partii piątkowego spotkania Linette popełniała bardzo dużo prostych błędów. Chinka potrafiła to wykorzystać. Odebrała podanie rywalce w pierwszym i piątym gemie, dzięki czemu zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

W drugiej odsłonie pojedynku druga rakieta Polski zdecydowanie podniosła poziom swojej gry. Rzadziej myliła się w wymianach i była skuteczniejsza, gdy trzeba było wykończyć akcję. 28-latka z Wielkopolski po raz pierwszy przełamała rywalkę w szóstym gemie, ale zawodniczka z Azji błyskawicznie odrobiła stratę. Po zmianie stron Zheng po raz drugi nie była w stanie utrzymać podania. Tym razem Linette utrzymała przewagę „breaka” już do końca partii i wyrównała stan rywalizacji.

Niestety w decydującym secie reprezentantka Polski ponownie obniżyła loty i Chinka szybko odskoczyła na 4:0. Poznanianka zdołała odrobić stratę jednego „breaka”, ale na więcej rywalka jej już nie pozwoliła i po 2 godzinach i 4 minutach gry Magda Linette pożegnała się z turniejem.

W drugiej rundzie zawodów Saisai Zheng zmierzy się z Simoną Halep.