Madryt: niesamowity pojedynek deblistów!

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Nie tylko Rafael Nadal i Fernando Verdasco stworzyli dziś niezapomniany spektakl w Madrycie. O niesamowite emocje postarali się także bracia Bryanowie oraz Aisam-Ul-Haq Qureshi i Jean-Julien Rojer. Faworyzowani Amerykanie zmarnowali pięć meczboli i przegrali.

Pierwszy set padł łupem Bryanów, drugiego wygrali Qureshi i Rojer. To, co najważniejsze i najbardziej emocjonujące, działo się w tie breaku meczowym. Do jego rozstrzygnięcia potrzebne były aż 34 punkty! Qureshi i Rojer prowadzili 9-7, ale faworyzowani rywale zdołali odrobić stratę. Potem trwała niesamowicie długa i zacięta walka na przewagi. Bob i Mike Bryanowie mieli pięć okazji na skończenie pojedynku, Qureshi i Rojer kolejne dwie. Dopiero przy wyniku 17-16, za piątą szansą, niżej notowani zawodnicy zakończyli pojedynek, odnosząc bardzo cenne zwycięstwo.

Qureshi i Rojer kontynuują bardzo udaną passę, bowiem w zeszłym tygodniu wygrali turniej w Estoril. Tymczasem „madrycka” passa Boba i Mike’a Bryanów właśnie została przerwana. Amerykanie triumfowali ostatnie dwie edycje turnieju Mutua Madrid Open.

Druga runda debla:
A.-U.-H. Qureshi, J.-J. Rojer (Pakistan, Antyle Holenderskie) – B. Bryan, M. Bryan (USA, 1) 4:6, 6:4, 18-16