Madryt. Obrończyni tytułu za burtą

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Garbine Muguruza musiała zrezygnować z występu w Mutua Madrid Open, ale honoru gospodarzy dzielnie broni Paula Badosa, która pokonała Jil Teichmann i awansowała do trzeciej rundy. Z turniejem pożegnała się Kiki Bertens.

Holenderka w dwóch setach przegrała z Weroniką Kudermetowa. Ostatnia mistrzyni madryckiej imprezy dobrze rozpoczęła spotkanie i w pierwszej partii wyszła na prowadzenie 4:2, ale cztery kolejne gemy padły łupem Rosjanki. W drugiej odsłonie meczu tenisistka rozstawiona z numerem 7 i tym razem jako pierwsza zapisała „breaka” na swoim koncie. Od stanu 1:2 Kudermetowa ponownie zaliczyła jednak serię czterech gemów wygranych z rzędu. Wypracowanej przewagi już nie roztrwoniła i po 80 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Ten mecz był naprawdę trudny, bo ona jest bardzo dobrą zawodniczką, która jak wychodzi na kort, to zawsze walczy do końca – powiedziała w pomeczowym wywiadzie na korcie 24-latka urodzona w Kazaniu.

Reprezentantka Rosji o ćwierćfinał zagra z Petrą Kvitovą.

Gospodarze za sprawą Pauli Badosy również mają powody do zadowolenia. Hiszpanka po walce przegrała pierwszego seta z Jil Teichmann, ale w dwóch kolejnych była już zdecydowanie lepsza i straciła tylko trzy gemy. Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego zmierzy się teraz z Anastasiją Sewastową.

Z turniejem pożegnała się Sloane Stephens. Amerykanka wygrała pierwszego seta z Ons Jabeur, ale w dwóch kolejnych ugrała już tylko cztery gemy. Tunezyjka powalczy o miejsce w najlepszej ósemce turnieju z Belindą Bencic. Szwajcarka po nocnym maratonie, w tie-breaku trzeciego seta pokonała Bernardę Perę.