Madryt. Pierwszy mecz od miesiąca i efektowne zwycięstwo Świątek

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek wróciła do rywalizacji po miesięcznej przerwie. Do zmagań na kortach ziemnych przystąpiła później niż większość rywalek, ale za to w jakim stylu! W pierwszej rundzie Mutua Madrid Open rozstawiona z ,,14″ Polka pokonała 6:1, 6:1 Amerykankę Alison Riske. 

Zawody w Madrycie należą do jednych z najbardziej prestiżowych w całym sezonie. Rangą ustępują jedynie Wielkim Szlemom i WTA Finals. Dodatkowo stanowią bardzo ważną część przygotowań do Roland Garros. Przypomnijmy, że do paryskiego turnieju Iga Świątek przystąpi jako obrończyni tytułu.

Od triumfu Polki w szlemie minęło 201 dni – tyle samo co od ostatniego pojedynku na kortach ziemnych. W końcu Świątek wróciła jednak na nawierzchnię, na której odniosła życiowy sukces. Przerwa miała być odrobinę krótsza, jednak 19-latka zrezygnowała z występu w Stuttgarcie w ubiegłym tygodniu. Zamiast w Niemczech, ostatnie dni spędziła w Hiszpanii, przygotowując się do startu w Madrycie.

Zmagania w Mutua Madrid Open rozpoczęła od przekonującego zwycięstwa 6:1, 6:1 nad Alison Riske. Polka przeważała w każdym elemencie i nie pozwoliła rywalce rozwinąć skrzydeł. Posłała pięć asów, bezbłędnie broniła break-pointów (4/4) i po upływie godziny i ośmiu minut mogła cieszyć się z awansu do 2. rundy.

Kolejną rywalką Świątek będzie Ukrainka Kateryna Kozłowa lub Niemka Laura Siegemund. Obie do turnieju głównego przedostały się przez eliminacje.

Kibice ostrzą sobie już zęby na możliwe starcie 3. rundy. Na tym etapie rywalizacji rywalką Polki może być rozstawiona z ,,1″ Ashliegh Barty. Naprzeciw siebie stanęłyby dwie ostatnie triumfatorki French Open.

Świątek jest jedną z dwóch Polek, które biorą udział w Mutua Madrid Open. Druga z naszych reprezentantek, Magda Linette, przystąpi do rywalizacji w piątek. Jej przeciwniczką w pierwszej rundzie będzie Chinka Saisai Zheng.


Wyniki

Pierwsza runda:

Iga Świątek (Polska, 14) – Alison Riske (USA) 6:1, 6:1