Madryt. Pogromca Hurkacza powalczy o finał

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Borna Czorić dołączył do Carlosa Alcaraza w półfinale w górnej połówce drabince turnieju ATP 1000 w Madrycie. Chorwat, który w drodze do 1/4 finału pokonał Huberta Hurkacza, w meczu ćwierćfinałowym uporał się z Danielem Almaierem.

W środę wieczorem zakończył się niesamowity madrycki marsz reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów. Sklasyfikowany pod koniec top 100 rankingu tenisista pierwotnie przegrał w finale kwalifikacji. Jednak dzięki wycofaniom innych zawodników, dostał się do turnieju jako „szczęśliwy przegrany” z kwalifikacji i wygrał w cztery spotkania, zanim w środę wieczorem pokonał go Borna Czorić. Spotkanie przebiegało pod dyktando turniejowej „siedemnastki”. Losy pierwszej odsłony rozstrzygnęło przełamanie uzyskane w czwartym gemie. Z kolei w drugiej partii Altmaier dwukrotnie przegrał swe gemy serwisowe i ostatecznie pożegnał się z imprezą.

– Od zawsze lubię występować w Madrycie i wiedziałem, że stać mnie tutaj na dobrą grę. Przyjechałem odpowiednio wcześnie, aby się przygotować, i jestem teraz szczęśliwy, że dotarłem do półfinału – swą wygraną skomentował tenisista z Zagrzebia, który w meczu półfinałowym spotka się z Carlosem Alcarazem.

Spotkanie z liderem światowego rankingu odbędzie się w piątek. Będzie to pierwsze spotkanie obu tenisistów.


Wyniki

Ćwierćfinał:

Borna Czorić (Chorwat, 17) – Danielle Altmaier (Niemcy, LL) 6:3, 6:3