Madryt: Polacy mistrzami!

/ Tomasz Krasoń, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali deblowy turniej ATP w Madrycie! Polacy po niesamowitym boju półfinałowym odnieśli pewne zwycięstwo w finale, w który 6:3, 6:4 pokonali Roberta Lindstedta i Horię Tecau. Dla naszych deblistów to trzynasty, a zarazem najcenniejszy triumf w karierze.

Ostatnie występy Fyrstenberga i Matkowskiego są naprawdę wzorcowe. Do Madrytu przyjechali jako mistrzowie turnieju w Barcelonie i potwierdzili, że na hiszpańskiej mączce (zarówno tej ceglanej, jak i niebieskiej) czują się znakomicie. Niesamowitego ducha walki pokazali w półfinale, w którym to stoczyli dramatyczny, ponad dwugodzinny bój z Maksem Mirnym i Danielem Nestorem. Ostatecznie zwyciężyli w tie breaku meczowym, choć przegrywali w nim już 4-8.

Finał nie dostarczył aż tak dużych emocji. Głównie za sprawą świetnej dyspozycji serwisowej Polaków, którzy przez całe spotkanie nie dali się przełamać Szwedowi i Rumunowi. W pierwszym secie Fyrstenberg i Matkowski wywalczyli breaka w czwartym gemie i przewagę utrzymali do końca seta, choć przy stanie 5:3 musieli we własnym gemie serwisowym doprowadzili do równowagi. W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 3:3. Wówczas miało miejsce kluczowe przełamanie, które otworzyło naszym drogę do tytułu w Madrycie. Po 1 godzinie i 14 minutach Polacy triumfowali 6:3, 6:4.

Dla Fyrstenberga i Matkowskiego to już trzynasty wspólny tytuł w karierze. Po raz drugi triumfowali w Madrycie, ale 4 lata temu turniej ten rozgrywano na nawierzchni ziemnej w hali. Polacy mogą się również pochwalić serią ośmiu zwycięstw z rzędu, na którą składa się również triumf w Barcelonie. Dzięki tak dobrym wynikom osiąganych na nawierzchni ziemnej awansują na czwarte miejsce w rankingu Race.

W przyszłym tygodniu Polaków czeka start na kortach Foro Italico. W Rzymie zostali rozstawieni z „szóstką”. Już w drugiej rundzie może dojść do rewanżu na finał zeszłorocznego US Open, a w ćwierćfinale do powtórki madryckiego finału.
 


Wyniki

Finał debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 4) – R. Lindstedt, H. Tecau (Szwecja, Rumunia, 6) 6:3, 6:4