Madryt. Puig wróciła po 19 miesiącach

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Wreszcie, po 19 miesiącach, do rywalizacji powróciła Monica Puig. Mistrzyni olimpijska z 2016 roku pauzowała tak długo ze względu na poważną kontuzję barku, która wymagała aż trzech operacji. W pierwszym meczu po tak długiej przerwie siła starczyło jej jednak tylko na jeden set.

Swój ostatni jak dotąd mecz w cyklu WTA Monica Puig rozegrała w Roland Garros 2020 przeciwko Sarze Errani. Włoszka wygrała w dwóch łatwych setach. Teraz Portorykanka pojawiła się w stolicy Hiszpanii, dzięki „dzikiej karcie” od organizatorów Mutua Madrid Open. Jej rywalką w pierwszej rundzie była Amerykanka Danielle Collins, rozstawiona w tym turnieju z „6”.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Choć zaczął się od tego, że Collins prowadziła już 3:0, to Puig nie dawała za wygraną i do upadłego szukała swoich szans. Partia ta trwała niemal godzinę, ale ostatecznie to Amerykanka wygrała 7:5. Nie rozegranej Portorykance zabrakło już sił, by w drugiej części meczu dotrzymać rywalce kroku. Tym razem nie wygrała żadnego gema i set zakończył się po zaledwie 22 minutach.