Madryt. Sabalenka znalazła sposób na Świątek

Aryna Sabalenka pokonała Igę Świątek w finale turnieju WTA 1000 w Madrycie. Tym samym tenisistka z Mińska powtórzyła rezultat jaki osiągnęła w Caja Magica przed dwoma laty.

Losowanie przed sobotnim meczem wygrała Sabalenka i wybrała serwis. A tym samym to Polka musiała „gonić” wynik. Pierwsze kłopoty naszej najlepszej tenisistki zaczęły się w szósty gemie. To wówczas tenisistka z Mińska wypracowała sobie dwie szanse na przełamanie podania. Świątek wyszła z opresji obronną ręką. Jednak co się nie udało wtedy, turniejowa „dwójka” dokonała w ósmym gemie i wyszła na prowadzenie 5:3, aby na zmianę stron schodzić po wygranej przez siebie partii otwarcia.

Druga odsłona bardzo dobrze rozpoczęła się dla Igi Świątek. Polka w swoich dwóch gemach serwisowych przegrała tylko jedną akcje, a przy podaniu rywalki zdołała odebrać jej serwis i po niewiele kwadransie trwania drugiego seta na tablicy wyników widniał rezultat 3:0. Zwyciężczyni pierwszej części meczu jednak się nie poddała i wygrywając kolejne trzy gemy odrobiła straty, a następnie miała szanse, aby po raz drugi tego dnia wygrać gema przy podaniu liderki światowego rankingu. Świątek wyszła z opresji obronną ręką. Kolejne trzy gemy znów wygrała najlepsza polska tenisistka i po dziewięćdziesięciu minutach gry mieliśmy remis w setach.

Decydująca odsłona rozpoczęła się podobnie jak druga, od prowadzenia 3:0. Jednak tym razem tą bliżej końcowego triumfu była Sabalenka. Tak jak w drugim secie do wyrównania doprowadziła tenisistka z Mińska, tym razem trzy kolejne gemy wygrała Polka. Końcówka tej części spotkania i całego meczu należał do mistrzyni sprzed dwóch lat, która wygrała trzy kolejne gemy i ostatecznie po 145 minutach gry mogła się cieszyć z końcowego triumfu w tegorocznej edycji Mutua Madrid Open.