Madryt. Świątek i Mattek-Sands nie powtórzą sukcesu z Miami

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Turniej Mutua Madrid Open dobiegł końca dla Igi Świątek. W poniedziałek Polka uległa w 1/8 finału gry pojedynczej Ashleigh Barty, a dziś doznała porażki w drugiej rundzie debla. Nasza reprezentantka i Amerykanka Bethanie Mattek-Sands przegrały 6:4, 3:6, 5-10 z Jeleną Wiesniną i Werą Zwonariową. 

Dla Polki i Amerykanki był to dopiero drugi wspólny występ. Po raz pierwszy współpracowały ze sobą w Miami i od razu pokazały się z bardzo dobrej strony, docierając do półfinału.

W Madrycie tak dobrze się nie spisały. W pierwszej rundzie pokonały co prawda rozstawione z numerem ,,8″ Hayley Carter i Luisę Stefani, ale w drugiej nie sprostały doświadczonym Rosjankom – Werze Zwonariowej i Jelenie Wiesninie.

Reprezentantki naszych wschodnich sąsiadów to niezwykle utytułowane tenisistki. Obie mają na swoim koncie zwycięstwa w turniejach wielkoszlemowych w deblu, a Wiesnina na dodatek była liderką rankingu. Największe sukcesy osiągały jednak z innymi partnerkami.

Na razie nie wiadomo, czy Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands planują kolejne wspólne występy. Priorytetem dla naszej reprezentantki pozostaje oczywiście gra pojedyncza.

Świątek przed Roland Garros zagra jeszcze w Rzymie. Później będzie mieć dwa tygodnie przerwy, które poświęci na ostatnie szlify przed próbą obrony tytułu na paryskich kortach.


Wyniki

Druga runda gry podwójnej:

J. Wiesnina, W. Zwonariowa (Rosja) – I. Świątek, B. Mattek-Sands (Polska, USA) 4:6, 6:3, 10-5