Madryt. Świątek poznała potencjalną drogę po kolejny tytuł

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Mutua Madrid Open 2022 rozpocznie się już 28 kwietnia. Dwa dni przed rozpoczęciem zmagań w głównej imprezie rozlosowano drabinkę turnieju pań. Pierwszą rywalką Igi Świątek będzie jedna z kwalifikantek.

Polka jest w fantastycznej formie. Ostatnio wygrała cztery turnieje z rzędu, a także stała się liderką światowego rankingu. 20-latka kolejną szansę na tytuł będzie miała w Madrycie. Dwa dni przed rozpoczęciem głównej imprezy rozlosowano drabinkę.

Świątek na początku czeka pojedynek z jedną z kwalifikantek. W drugiej rundzie jej rywalką może być Petra Kvitova lub Jil Teichmann. Od 1/8 finału mogą rozpocząć się starcia z rozstawionymi tenisistkami. W tej fazie turnieju potencjalną rywalką liderki rankingu WTA jest Jelena Rybakina.

W ćwierćfinale realne są hitowe starcia, gdyż na drodze Polki może stanąć między innymi Garbine Muguruza lub triumfatorka ubiegłorocznego US Open, Emma Raducanu. W tej połówce drabinki znalazły się też takie tenisistki jak Maria Sakkari, Danielle Collins, czy Naomi Osaka. Jedna z tych zawodniczek może zmierzyć się ze Świątek w pojedynku, którego stawką byłby finał Mutua Madrid Open 2022.