Madryt. Urodzinowy prezent dla Andriejewej

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Na trzeciej rundzie Magda Linette zakończyła występ w tegorocznej edycji Mutua Madrid Open. Lepszą od rozstawionej z numerem siedemnastym tenisistki w meczu 1/16 finału okazała się Mirra Andriejewa.

Przed rokiem zawodniczka z Poznania była zbyt nisko klasyfikowana w rankingu WTA, aby wystąpić w drabince turnieju głównego. Nie zdołała przebrnąć eliminacji, przegrała w finale. Tym samym w tym roku poznanianka broniła jedynie 20 punktów. I występ zakończyła po spotkaniu trzeciej rundy.

Mecz nie zaczął się zbyt dobrze dla reprezentantki Polski. Grająca dzięki „dzikiej karcie” rywalka najpierw sama obroniła się przed stratą serwisu, aby po pierwszej zmianie stron wygrać gema przy podaniu Linette. Po chwili na tablicy wyników widniał już rezultat 3:0. W tym momencie półfinalistka Australian Open 2023 zminimalizowała stratę do jednego gema. Jednak na więcej nie było jej stać. Kolejne trzy z czterech gemów ponownie wygrała obchodząca w sobotę 16. urodziny tenisistka i wyszła na prowadzenie w całym spotkaniu.

Druga odsłona rozpoczęła się bardzo źle dla drugiej rakiety naszego kraju, bo nie wygrała ani jednego akcji i to ponownie rywalka zanotowała na swym koncie przełamanie. Jak się później okazało, był to kluczowy moment drugiego seta. W czwartym gemie Linette nie wykorzystała dwóch okazji, aby odrobić straty i ostatecznie Andriejewa awansowała do czwartej rundy Mutua Madrid Open i zmierzy się z Aryna Sabalenką.

Dla Mirry Andriejewej, która w tym roku była w finale juniorskiego Australian Open sobotnie zwycięstwo to szesnasty wygrany mecz z rzędu. Sobotnia wygrana sprawia, że w najnowszym notowaniu rankingu WTA ma szansę przesunąć się o około 50 pozycji.


Wyniki

Trzecia runda:

Mirra Andriejewa – Magda Linette (Polska, 17) 6:3, 6:3