Madryt. Zeszłoroczna finalistka zatrzymana przez Kudermietową

Weronika Kudermietowa pokonała Jessicę Pegulę w pierwszym środowym ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Madrycie. Tym samym Amerykanka nie powtórzy zeszłorocznego wyniku uzyskanego na kortach Caja Magica.

Przed dwunastoma miesiącami rezultat obu tenisistek, która wystąpiły w pierwszym środowym ćwierćfinale były zupełnie inne. Tenisistka z Kazania zakończyła występ po porażce w pierwszej rundzie z ówczesną turniejową „dwójką” – Paulą Badosą. Z kolei tenisistka zza Oceanu dotarła do finału, w którym przegrała z Ons Jabeur. W tym roku obie panie spotkały się w meczu 1/4 finału. Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek. Powody do radości po ostatniej piłce miała piąta rakieta świata.

Spotkanie rozpoczęło się od serii trzech gemów, które powędrowały na konto zawodniczek returnujących. Pierwszą, która wygrała gema przy swoim podaniu była Kudermietowa. I to ona wyszła na prowadzenie w całym spotkaniu. W drugiej odsłonie zeszłoroczna finalistka rządziła na korcie. Tego efektem był wygrany do zera set w ciągu niespełna ponad dwudziestu minut. Gdy na tablicy wyników widniał rezultat remisowy w setach Rosjanka poprosiła o przerwę na pomoc medyczną. Decydująca część spotkania rozpoczęła się dla niej bardzo dobrze, bo od prowadzenia 2:0. Jednak po chwili straciła swój serwis i po sześciu gemach mieliśmy remis. W końcówce lepiej zaprezentowała się turniejowa „trójka” i to ona czeka na rywalkę w 1/2 finału.

Dla pierwszej tegorocznej półfinalistki Mutua Madrid Open awans do najlepszej czwórki to największy sukces w karierze. Nigdy nie doszła tak daleko w imprezie tej rangi, a w turniejach wielkoszlemowych może się pochwalić zeszłorocznym ćwierćfinałem na kortach Rolanda Garrosa.