Magda Linette z szansą na wyróżnienie od kibiców

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Koniec roku to okres różnego rodzaju plebiscytów i konkursów podsumowujących mijające 12 miesięcy. Nie inaczej jest w tenisie. Kibice mogą wybierać najlepsze zagranie, jakie zostało wykonane w mijającym sezonie tenisowym pań.

Za nami jeden z najdziwniejszych sezonów w historii tenisa. Z powodu pandemii COVID-19 rozgrywki na całym świecie wstrzymano na pięć miesięcy. Mimo tak długiej przerwy udało się rozegrać wiele turniejów, w tym trzy imprezy Wielkiego Szlema. Kibice mieli okazje oglądać ciekawe spotkania i zapierające dech w piersiach wymiany. Obecnie na stronie WTA można głosować w plebiscycie na zagranie roku 2020.

Wśród czterech nominacji znalazły się dwie z udziałem Magdy Linette. Pierwszym uderzeniem, jakie znalazło uznanie w oczach organizatorów plebiscytu, jest z meczu w Hua Hin. W pojedynku przeciwko Shuai Peng poznanianka popisała się wygrywającym forhandem, który teraz ma szansę zostać wybranym uderzeniem roku. Drugie uderzenie Polki, które znalazło się w gronie nominowanych jest z imprezy w Lexington. Oprócz Linette o tytuł uderzenia roku walczą także zagrania Caroline Wozniacki z Auckland oraz Karoliny Pliszkovej z Rzymu.

Głosy można oddawać na twitterowym koncie WTA. A wyniki poznamy w grudniu.