Magda Linette zapowiedziała powrót do rywalizacji

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.instagram.com, foto: AFP

Magda Linette przeszła w połowie stycznia zabieg kolana i musiała wycofać się z tegorocznego Australian Open. Poznanianka zdradziła, że powrót do touru planuje na sezon na kortach ziemnych. Odpowiedziała też na kilka innych pytań od fanów.

14 stycznia Polka ogłosiła, że nie zagra w pierwszym wielkoszlemowym turnieju w sezonie. – Dwa dni temu kontuzja kolana, którą leczyłam od siedmiu tygodni, znacząco się pogorszyła i będę musiała poddać się zabiegowi. Jestem w najlepszych możliwych rękach co do diagnozy, leczenia i rehabilitacji, dlatego nie mogę się już doczekać, kiedy będę mogła wrócić zdrowsza i silniejsza niż kiedykolwiek – napisała.

Nieco ponad dwa tygodnie później 41. rakieta świata dała swoim fanom możliwość zadawania jej pytań za pośrednictwem Instagrama. Naturalnie, kibice byli ciekawi, kiedy Polka planuje powrócić do rywalizacji. – Nie wiem do końca. Na pewno na sezon na mączce, być może szybciej – odpowiedziała. Dodała również, że czuje się dobrze, ale nie chce przyspieszać procesu rehabilitacji.

Jeden z fanów spytał, jakie uczucie towarzyszy tenisistce, gdy wygrywa turniej rangi WTA. – Takie, jak wtedy, gdy dostajemy pracę marzeń. Z jednej strony czujemy satysfakcję i radość. Z drugiej wiemy, że musimy dalej ciężko pracować, bo jeszcze sporo przed nami. Widać, że idziemy dobrą drogą i ta praca się opłaca – opisała Linette.

Triumfatorka dwóch imprez WTA poinformowała, że aktualnie trenuje od czterech do pięciu godzin dziennie. Zdradziła też, że ma nadzieje na występ w Bytomiu podczas Billie Jean King Cup. Mecz Polek z Brazylijkami zaplanowany jest na 17 i 18 kwietnia 2021 roku.