Magnolia Cup: turniej już bez Polaków

/ Jarosław Skoczylas , źródło: własne, foto: itftennis.com

Aż sześcioro Polaków odpadło w ćwierćfinałach pierwszego turnieju juniorskiego rangi ITF, który odbywa się w tym roku w naszym kraju. W zawodach Magnolia Cup tegoroczne półfinały i finały odbędą się zatem bez udziału naszych reprezentantów.

W turnieju juniorów od naszych dwóch zawodników lepsi okazali się reprezentanci Ukrainy. Rozstawiony z „jedynką” Kamil Gajewski przegrał w dwóch setach z turniejową „siódemką” Anatolijem Pietrenką, natomiast grający z dziką kartą Michał Dembek okazał się zdecydowanie słabszy od Alexandra Lebiedyna (298 ITF). Z turniejem pożegnał się również trzeci z Polaków – Pascal Kłos, który zdołał ugrać w ćwierćfinale zaledwie trzy gemy.

Nieco lepsze wrażenie pozostawiły po sobie polskie juniorki, które jednak również poniosły same porażki. Najbliżej zwycięstwa i awansu do półfinału była Magdalena Fręch, która jednak okazała się słabsza psychicznie od Rumunki Ioany Diany Pietroiu i przegrała tie break w drugim i trzecim secie. 

Porażkę Pauliny Lewandowskiej (turniejowa „czwórka”) z Niemką Julią Mikulski (turniejowa „ósemka”) bez wątpienia należy uznać za niespodziankę. Pozytywne wrażenie pozostawiła po sobie natomiast 14-letnia Oliwia Szymczuch, która dostała się do turnieju głównego z eliminacji. Polka dzielnie walczyła przez trzy sety z najwyżej rozstawioną w turnieju juniorek, Paliną Dubawec.
 


Wyniki

Ćwierćfinały singla juniorek:
Palina Dubawec (Białoruś, 1) – Oliwia Szymczuch (Polska, Q) 5:7, 6:4, 6:4
Ioana Diana Pietroiu (Rumunia) – Magdalena Fręch (Polska) 5:7, 7:6(2), 7:6(2)
Julia Mikulski (Niemcy, 8) – Paulina Lewandowska (Polska, 4) 6:3, 7:5

Anna Morozowa (Rosja, 2) – Aliona Laducka (Białoruś, 6) 3:6, 6:2, 6:2

Ćwierćfinały singla juniorów:
Anatolij Pietrenko (Ukraina, 7) – Kamil Gajewski (Polska, 1) 6:4, 6:4
Aliaksandr Halinko (Białoruś) – Oleksij Kolisnyk (Ukraina, 4) 2:6, 6:4, 6:2
Iwan Liutarewicz (Białoruś, 5) – Pascal Kłos (Polska, 3) 6:2, 6:1
Alexander Lebiedyn (Ukraina, 2) – Michał Dembek (Polska, WC) 6:3, 6:1