Mahut zaskoczony słowami rodaczki. ,,Myślałem, że to mój sztab jest duży”

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Marion Bartoli kilka dni temu wyraziła kontrowersyjną opinię na temat sensowności rozgrywania rywalizacji deblowej podczas turniejów niższej rangi. Przy okazji powiedziała kilka słów, które zaciekawiły tenisowe środowisko, w tym jej rodaka – Nicolasa Mahuta.

– Byłam na kilku turniejach z moją zawodniczką i widziałam, że teraz debliści mają w sztabie po sześć osób. Gdy grałam zawodowo jako singlistka, nie mogłam sobie pozwolić, aby sześciu ludzi ciągle ze mną jeździło. Oni mogą sobie pozwolić na opłacenie sześciu członków zespołu, a grają tylko debla – odniosła się Bartoli do liczebności sztabu trenerskiego specjalistów od gry podwójnej.

Na te słowa na Twitterze zareagował Nicolas Mahut. – Jestem zazdrosny! Myślałem, że to mój sztab trenerski jest duży. Marion Bartoli, czy możesz mi przedstawić zawodników podróżujących z taką obstawą? – napisał trzykrotny francuski mistrz wielkoszlemowy w grze podwójnej.

Mistrzyni Wimbledonu z 2013 odniosła się do tematu w związku z dyskusją dotyczącą funduszu pomocowego dla niżej notowanych tenisistów. Ten stworzono wskutek wstrzymania rywalizacji tenisowej i zabrania możliwości rywalizacji. a co za tym idzie zarabiania tenisistom. Obecnie rywalizacja tenisowa w głównym cyklu jest wstrzymana do końca lipca. Dalsze decyzje dotyczące wznowienia gry mają nastąpić w czerwcu i zależą od rozwoju epidemii COVID-19.