Majchrzak kontra trzykrotny mistrz imprezy

/ Dominika Opala , źródło: www.atptour.com /własne , foto: AFP

Kamil Majchrzak już w środę stanie przed szansą awansu do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu. Rywalem Polaka będzie rozstawiony z numerem jeden John Isner.

W poniedziałek Kamil Majchrzak odniósł pierwsze zwycięstwo w tourze. Polak pokonał Brytyjczyka Alastaira Graya 6:3, 6:4. Tym samym piotrkowianin będzie miał okazję, by awansować do premierowego ćwierćfinału w imprezie z cyklu ATP.

To zadanie nie będzie jednak łatwe, gdyż na drodze Majchrzaka stanie John Isner. Amerykanin to najwyżej rozstawiony tenisista w tej edycji Hall of Fame Open. 34-latek z Greensboro doskonale wie, jak wygrywać w Newport. Sięgał tutaj po najwyższe trofeum aż trzykrotnie – w 2011, 2012 i 2017 roku – Odniosłem tutaj dużo sukcesów. Kiedy na początku grałem w tym turnieju, nie miałem wielkich sukcesów na koncie i nie radziłem sobie z grą na trawie. Jednak w końcu się nauczyłem i od tego czasu idzie mi w Newport naprawdę dobrze – przyznał Isner, który w 2018 roku dotarł do półfinału Wimbledonu.

W tym sezonie Amerykanin nie powtórzył sukcesu na kortach Wimbledonu. Isner odpadł już w drugiej rundzie z Michaiłem Kukuszkinem, a przyczynił się do tego brak ogrania spowodowany kontuzją stopy. Z tego powodu podopieczny Davida Macphersona spadł w rankingu na 15. miejsce (najniżej od marca 2018 roku).

W tamtym roku Isner nie bronił tytułu w Newport z uwagi na dobry wynik osiągnięty w Wimbledonie. W tym sezonie zdecydował się na start, a organizatorzy przyznali mu „dziką kartę”. Pierwszym rywalem Amerykanina będzie właśnie Majchrzak. Tenisiści ci nigdy wcześniej nie mieli okazji ze sobą zagrać.

Przed naszym zawodnikiem niezwykle trudne zadanie, gdyż środowy rywal jest z najwyższej tenisowej półki, szczególnie na tej nawierzchni. Polak nie jest jednak bez szans. Kluczem będzie utrzymywanie swojego podania i walka w gemach przy returnie. Isner cały czas szuka formy i odpowiedniego rytmu po kontuzji.

To spotkanie zaplanowano jako trzecie od godziny 17:00 czasu polskiego.