Majchrzak o krok od turnieju głównego

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Kamil Majchrzak pokonał Serhija Stachowskiego 6:3, 6:3 w pierwszej rundzie eliminacji turnieju rangi ATP Tour 250 w Antwerpii. W poniedziałek Polak zagra o awans do turnieju głównego.

Serhij Stachowski to były 31. tenisista światowego rankingu i zwycięzca czterech turniejów ATP. Teraz jednak Ukrainiec jest w połowie drugiej setki zestawienia i walczy o powrót do top 100. Jednak po turnieju w Antwerpii tenisista z Kijowa na zbyt duży awans nie może liczyć. W pierwszej rundzie 33-latek uległ Kamilowi Majchrzakowi.

W pierwszej odsłonie niedzielnego spotkania Majchrzak przegrał gema otwarcia przy swoim podaniu. Szybko jednak odrobił stratę, a w szóstym gemie dołożył kolejne przełamanie. To rozstrzygnęło losy premierowej partii. W drugiej odsłonie tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego również zanotował podwójne przełamanie, w piątym i dziewiątym gemie, nie tracąc swojego serwisu i po 77 minutach zakończył spotkanie.

W poniedziałkowym finale eliminacji rywalem rozstawionego z trójką Polaka będzie Jaume Munar. Hiszpan to 101. tenisista świata, a z Majchrzakiem spotkali się dotychczas raz. Przed dwoma laty w imprezie rangi ATP Tour 250 w Antalii.


Wyniki

Pierwsza runda eliminacji singla:

Kamil Majchrzak (Polska, 3) – Serhij Stachowski (Ukraina) 6:3, 6:3