Majchrzak o krok od turnieju głównego

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Tylko jeden mecz dzieli Kamila Majchrzaka od debiutu na Wimbledonie. W drugiej rundzie eliminacji Polak pokonał w dwóch setach Hindusa Ramkumara Ramanathana. W walce o główną drabinkę jego rywalem będzie Enzo Couacaud.

Z Ramkumarem Ramanathanem Kamil Majchrzak mierzył się już w tym sezonie w chińskim Anning. Podczas tamtejszego challengera Polak okazał się lepszy w dwóch setach, a w eliminacjach do Wimbledonu także uważany był za faworyta. Spotkanie z Hindusem nie było jednak łatwe – szczególnie pierwsza partia była bardzo zacięta.

W secie otwarcia Majchrzak bardzo dobrze serwował i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem. Rywal w większości nie był jednak dłużny – jedynego break pointa Ramanathan obronił w czwartym gemie i wszystko rozstrzygnęło się w tiebreaku. Dodatkową rozgrywkę nasz tenisista rozpoczął od prowadzenia 2-0, a potem utrzymał je do końca, zwyciężając 7-5.

W drugiej odsłonie przewaga Polaka była już większa. Majchrzak nie zdołał wykorzystać break pointa w pierwszym gemie, ale skuteczniejszy był już w gemie piątym oraz dziewiątym. W efekcie zwyciężył 7:6(5) 6:3 i od głównej drabinki dzieli go już tylko jedno zwycięstwo. W finale eliminacji rywalem piotrkowianina będzie Francuz Enzo Couacaud, który dość niespodziewanie wyeliminował Włocha Gianlucę Magera.