Majchrzak odprawił kolejnego weterana

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Po zwycięstwie z 36-letnim Carlosem Berlocqiem, Kamil Majchrzak mierzył się w drugiej rundzie kwalifikacji US Open z rok starszym od Argentyńczyka Tommym Robredo. Polak pewnie pokonał Hiszpana 6:3, 6:4.

Tommy Robredo to jeden z najlepszych hiszpańskich tenisistów ostatnich lat. Notowany był najwyżej na 5. miejscu w rankingu ATP i 7-krotnie dochodził do ćwierćfinałów imprez wielkoszlemowych. Lata świetności ma już jednak za sobą i aktualnie plasowany jest na 184. miejscu w rankingu ATP. Dlatego też faworytem spotkania z Kamilem Majchrzakiem w kwalifikacjach US Open był Polak. Choć oczywiście nie mógł piotrkowianin lekceważyć doświadczonego rywala, z którym mierzył się po raz pierwszy.

W mecz nieco lepiej wszedł Hiszpan, zdobywając przełamanie w trzecim gemie. Majchrzak jednak natychmiast odrobił stratę i stopniowo zaczął przejmować inicjatywę na korcie. Od stanu 3:3 wygrał trzy gemy z rzędu wychodząc tym samym na prowadzenie w setach.

W drugiej partii decydujące było przełamanie zdobyte przez Polaka w piątym gemie. Robredo nie był w stanie odrobić strat. Choć Hiszpan obronił trzy piłki meczowe – jedną przy własnym podaniu i dwie przy zagrywce Majchrzaka – to ostatecznie przegrał tę część spotkania 4:6. O awans do turnieju głównego Majchrzak zmierzy się z Białorusinem Ilją Iwaszką.


Wyniki

Kamil Majchrzak (Polska, 4) – Tommy Robredo (Hiszpania) 6:3, 6:4